PiS zaprezentuje zaplecze eksperckie Beaty Szydło

W Katowicach, dziś ostatniego dnia konwencji programowej, PiS oraz Zjednoczona Prawica zaprezentują zaplecze polityczno-eksperckie Beaty Szydło, kandydatki PiS-u na premiera. 

W ramach konwencji, od piątku do dziś, odbyło się 13 paneli głównych poświęconych m.in. gospodarce, kulturze, edukacji, polityce społecznej, podatkom, wsi i sprawom zagranicznym. Ostatni panel podczas konwencji rozpocznie się około 11.30. Będzie on dotyczył systemu sprawiedliwości.

– Będzie prezentowana drużyna ekspertów, którzy stanowić będą zaplecze rządu Zjednoczonej Prawicy. Wystąpi noblista – pan Maskin. My cały czas pracujemy nad programem dla Polski, nad programem naprawy dlatego, że przecież warunki społeczne, warunki gospodarcze w Polsce wciąż się zmieniają. Zmieniają się również warunki otaczające – zarówno u sąsiadów, jak i w Europie czy w Unii Europejskiej. Nad programem pracuje cały czas odpowiedzialna drużyna. Po to jest między innymi ta konwencja, aby przedyskutować program, który mamy, ale proszę też zobaczyć, co dzieje się w Grecji. My będziemy bardzo głośno mówili o tym, że gdyby zrealizowano to, co chciała Platforma Obywatelska, czyli jeśli wprowadzono by Polskę do strefy euro, dziś bylibyśmy drugą Grecją. Platforma Obywatelska chciała tego. Chciał tego Donald Tusk – zapowiedział poseł Marcin Mastalerek, rzecznik PiS-u.

Wczoraj kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło przedstawiła założenia programu, PiS i ZP oraz źródła finansowania wśród nich m.in. podatek VAT, uszczelnienie całego systemu podatkowego oraz opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych i wprowadzenie podatku bankowego.

Trzy priorytetowe propozycje to: 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys., obniżenie wieku emerytalnego – jak wyliczyła wiceprezes Szydło – będą kosztować 39 mld zł, a nie 90 jak wskazywali przeciwnicy Zjednoczonej Prawicy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl