SP chce, aby dzień kanonizacji Jana Pawła II był wolny od pracy

Solidarna Polska chce, aby dzień kanonizacji papieża Jana Pawła II, był ustawowo wolny od pracy. Klub przygotował projekt noweli ustawy o dniach wolnych od pracy, apeluje o uchwalenie jej na trwającym posiedzeniu Sejmu.

Zbigniew Ziobro, prezes SP podkreślił, że Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu odegrał kluczową rolę zarówno w Kościele katolickim jak i w państwie polskim. Dodał też, że kanonizacja polskiego Papieża to dla większości z nas „wielkie i doniosłe wydarzenie”.

– To nasza inicjatywa, aby Sejm, aby klasa polityczna wyraziła szacunek wobec tego wielkiego wydarzenia, wobec ogromnej roli, jaką Jan Paweł II odegrał dla Kościoła, dla naszego kraju, dla wolności na świecie, jak również wobec ogromnej części Polaków, którzy na pewno chcieliby żywo uczestniczyć w tym wydarzeniu – zwrócił uwagę Zbigniew Ziobro.

Pomysł poparł również Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Wolna Niedziela”. Krzysztof Steckiewicz, pełnomocnik komitetu zauważył, że rząd nie może dzielić Polaków poprzez wybiórcze umożliwianie uczestnictwa w uroczystościach kanonizacyjnych.

Przypomnijmy, Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze 27 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl