Prezydent RP: UE będzie silniejsza, jeżeli rozwinie potencjał terytorialny i ludnościowy

Polska wspiera aspiracje europejskie i euroatlantyckie Gruzji oraz Macedonii – powiedział prezydent Polski Andrzej Duda. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego wziął wczoraj udział w XVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy. Na wydarzenie przybyli m.in. prezydenci Gruzji i Macedonii.

Szef państwa polskiego podkreślił, jak ważna jest dziś polityka otwartych drzwi dla przyszłości Unii Europejskiej. Jeżeli drzwi do UE zostaną zamknięte to w tym momencie cały projekt Unii znacząco straci na atrakcyjności  – zaznaczył Andrzej Duda.

– Jeżeli Unia ma stawać się coraz silniejsza – musi rozwijać się również pod względem potencjału terytorialnego i ludnościowego. W Unii Europejskiej musi nas być coraz więcej – to jest warunek. Jeżeli nie będziemy zostawiali tych drzwi otwartych, to jedynym, co będzie się przydarzało UE to brexit. I z brexitu właśnie UE powinna wyciągnąć wnioski na przyszłość, jeżeli chodzi o jej funkcjonowanie, jeżeli chodzi o to jakie reformy wewnętrzne są potrzebne Unii Europejskiej – mówił prezydent RP.

Do Krynicy przybędzie w sumie około 3 tys. gości z Europy, Azji i USA. Swoje poglądy nt. aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią m.in. szefowie rządów i parlamentów, prezesi spółek oraz eksperci z ponad 60 krajów.

Obrady potrwają do czwartku. Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to największa tego typu konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl