fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent A. Duda: Chcę, by polska rodzina zmierzała do poziomu zamożności Zachodniej Europy

Chcę, żeby polska rodzina zmierzała do poziomu zamożności takiego, jaki jest na zachodzie Europy – mówił w piątek w Jaśle (woj. podkarpackie) prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że młodzi ludzie przestaną wyjeżdżać z Polski, kiedy będą mieli takie same szanse, jak na Zachodzie.

Na spotkaniu z mieszkańcami Jasła prezydent zaznaczył, że jest przekonany, iż „dzięki mądrej polityce, dzięki rozsądnemu prowadzeniu polskich spraw, możemy wejść na drogę, nie tylko nowej prezydentury, ale także nowej polityki gospodarczej w naszym kraju”.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1281478892050681856

„W minionych latach – myślę tutaj o ostatnich trzydziestu latach – bardzo często było tak, że człowiek ciężko pracował, a miał wrażenie, że nie ma żadnych osobistych efektów tej pracy. Bo może państwo rozwijało się w niektórych miejscach, ale w swoim domu, wokół siebie człowiek tego nie widział. Dopiero wyjazd za granicę powodował ten awans, przede wszystkim materialny. Ten wyjazd za granicę był jedyną szansą” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Jak zapewnił chce, żeby to się wreszcie w Polsce zmieniło.

https://twitter.com/czaplinskiii/status/1281479498588917760

„I my zmieniamy to w ostatnich latach, poprzez docenienie rodziny, poprzez wszystkie programy rodzinne, które dzisiaj stanowią bazę finansową dla bardzo wielu rodzin” – zauważył prezydent Andrzej Duda.

Ale – dodał – „ja chcę, żeby polska rodzina zmierzała do poziomu zamożności takiego, jaki jest na zachodzie Europy”.

Jego zdaniem, „dopiero wtedy, przede wszystkim młodzi ludzie przestaną z naszego kraju wyjeżdżać, kiedy szanse dla nich będą takie same, jak na Zachodzie”.

„To jest moje wielkie dążenie, ja to właśnie chce osiągnąć” – podkreślił Andrzej Duda.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1281485700660068353

Prezydent prosił o wsparcie oraz pójście na wybory.

„Jeżeli ktoś ma problem i się zastanawia jak głosować, to proszę was, żebyście go poprosili tylko o jedno: weź sobie porównaj jak ci się żyło przed 2015 rokiem, a jak ci się żyje od 2015 roku odkąd Duda został prezydentem do teraz, porównaj sobie, idź na wybory i oddaj głos” – powiedział.

Jak zaznaczył w trakcie wystąpienia, jest „przekonany, że przejdziemy przez kryzys koronawirusa obronną ręką”.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1281499485441593344

„Jesteśmy nauczeni ciężkiej pracy. Zawsze byliśmy nauczeni ciężkiej pracy. Jeżeli teraz tą ciężką pracę przekujemy na rozwój, to efekty będą olśniewające. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Ubiegający się o reelekcje prezydent podkreślił, że chce, żeby „cała Polska rozwijała się równo”.

„Doceniano nie tylko wielkie miasta, ale chcemy żeby patrzono na mniejsze miasta i miejscowości; żeby wszędzie w Polsce były jednakowe szanse” – zaznaczył.

Przed spotkaniem z mieszkańcami na jasielskim Zielonym Rynku prezydent Andrzej Duda odwiedził winnice Jana w pobliskim Zarzeczu.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1281473867651919873

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl