fot. twitter.com/prezydentpl

Zmiany w składzie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie swojej kancelarii. Odwołana została szefowa kancelarii Halina Szymańska. Jej miejsce zajęła Grażyna Ignaczak-Bandych, która do tej pory pełniła funkcję dyrektor generalnej Kancelarii Prezydenta RP.

Stanowiska sekretarzy stanu objęli Małgorzata Paprocka, która do tej pory pełniła funkcję dyrektora biura prawa i ustroju w Kancelarii Prezydenta RP, oraz Piotr Ćwik, były wojewoda małopolski.

Etatowymi doradcami prezydenta zostali b. poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Rzepecki, Piotr Ćwik oraz Anna Surówka-Pasek, która do tej pory była podsekretarzem stanu w KPRP.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do decyzji o odwołaniu Haliny Szymańskiej i powołaniu Łukasza Rzepeckiego.

– Minister Halina Szymańska w najbliższym czasie ma objąć pewne stanowisko. Z natury nie mogłaby być szefem kancelarii, stąd zmiana dokonana przez prezydenta. Poseł Łukasz Rzepecki jest osobą bardzo doświadczoną, posiadającą wiele kompetencji. Z całą pewnością jest wzmocnieniem Kancelarii Prezydenta RP. Pan poseł będzie zajmował się sprawami ludzi młodych, ale także sprawami prawnymi, choćby kwestią związaną z sędziami pokoju czy sprawami związanymi ze współpracą z organizacjami pozarządowymi. Ogromne wyzwania stoją przed Łukaszem Rzepeckim – powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP.

Zmiany w swojej kancelarii Andrzej Duda zapowiadał jeszcze w czasie kampanii wyborczej. Później media podawały, że zbiegną się one w czasie z rekonstrukcją rządu.

RIRM

drukuj