A. Macierewicz: Każde państwo ma prawo do obrony!

Rosjanie nie rozumieją współczesnego świata i tego, że każde państwo ma prawo do obrony – powiedział w Redzikowie Minister Obrony Narodowej  Antoni Macierewicz. Wczoraj została tam uroczyście zainaugurowana  budowa instalacji obrony przeciwrakietowej.

Z kolei prezydent Rosji Władimir Putin ocenił, że instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce mogą być z łatwością wykorzystane dla rakiet bliskiego i średniego zasięgu.

„Teraz, po rozmieszczeniu elementów obrony przeciwrakietowej w Europie, będziemy zmuszeni pomyśleć o tym, żeby usunąć pojawiające się zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – wskazał szef Rosji.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział na konferencji prasowej, że Polska chce jedynie się bronić.

Rosjanie nie rozumieją współczesnego świata, nie rozumieją naszych działań, nie rozumieją tego, że każde państwo ma prawo do obrony! To jest największy problem z naszym sąsiadem – że nie chce zrozumieć, iż każde państwo ma prawo do życia w pokoju, ma prawo do życia w bezpieczeństwie, ma prawo do obrony przed ewentualnym atakiem. Niczego więcej nie chcemy, jak tylko się bronić – oznajmił Antonii Macierewicz.

Umiejscowiona w Redzikowie baza amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej ma chronić wojska USA i sojuszników z NATO przed pociskami balistycznymi wystrzelonymi z Bliskiego Wschodu.

Znajdą się w niej wyrzutnia rakiet przechwytujących oraz radar śledzenia celów i kierowania ogniem. Baza ma być gotowa do działania w 2018 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl