Delegowanie pracowników: „żółta kartka” za propozycje KE

Komisja Europejska wnikliwie przeanalizuje zastrzeżenia do propozycji zmiany dyrektywy o pracownikach delegowanych.

We wtorek parlamenty 11 krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, zgłosiły zastrzeżenia do zaproponowanej zmiany przepisów, uruchamiając tym samym tzw. procedurę żółtej kartki. Według opinii Komisji Europejskiej projekt jest zgodny z unijną zasadą pomocniczości, z czym nie zgadzają się parlamenty.

Europoseł PiS-u Zbigniew Kuźmiuk mówi, że zmiany uderzą m.in. w polskich przedsiębiorców.

– Propozycje Komisji w oczywisty sposób pogarszają konkurencyjność przedsiębiorstw, głównie usługowych, z krajów Europy środkowo-wschodniej, w tym z Polski. W każdym razie nie ulega wątpliwości, że konkurencja firm z krajów Europy środkowo-wschodniej jest tak dokuczliwa, że próbuje się metodami administracyjnymi tę konkurencyjność pogorszyć. Z punktu widzenia szeroko rozumianych polskich interesów dobrze by było, żeby propozycja Komisji została jednak głęboko zmieniona – podkreśla europoseł Zbigniew Kuźmiuk.     

Propozycja zmiany dyrektywy o pracownikach delegowanych została przyjęta 8 marca. Zakłada, że pracownik wysłany przez pracodawcę do innego kraju UE będzie posiadał takie same prawa, jak pracownik lokalny.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl