fot. polskieradio.pl

Min. M. Błaszczak: Brak obecności prezydenta A. Dudy na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie to dobra decyzja

To dobra reakcja prezydenta Andrzeja Dudy – powiedział na antenie Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, odnosząc się do nieobecności prezydenta Andrzeja Dudy na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie. 

 

W czwartek w Jerozolimie rozpocznie się Światowe Forum Holokaustu. Najprawdopodobniej prezydent Rosji Władimir Putin wygłosi przemówienie z kolejnymi oskarżeniami w stronę Polski. Na to – jak zapewnił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak – jesteśmy przygotowani.

– To jest bardzo dobra reakcja prezydenta Andrzeja Dudy – zaznaczył na antenie Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak.

Skoro Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nie ma możliwości odpowiedzi na rosyjskie kłamstwa, udziału w spotkaniu nie weźmie.

– Rzeczypospolita Polska została najbardziej dotknięta przez II wojnę światową – to 6 mln obywateli polskich, w tym 3 mln polskich Żydów zostało zamordowanych w Holokauście przez Niemców – wskazał Mariusz Błaszczak.

Opozycja zarzuca jednak polskiej dyplomacji, że to w jej kompetencjach leżało załatwienie przemówienia Andrzejowi Dudzie w Jerozolimie. Jak podkreślał na antenie Polskiego Radia minister obrony, takiej możliwości nie było.

– Przecież widać wyraźnie, jakie są intencje Władimira Putina – zmiany w rządzie są tego dowodem, a więc dymisja premiera w Rosji. Widać tam przegrupowanie, które związane jest ze spadkiem poparcia dla samego Putina, a więc jest to próba utrzymania władzy w Rosji poprzez znalezienie wroga zewnętrznego – zauważył szef resortu obrony.

I odwołanie się do kłamliwej narracji stalinowskiej.

– We wrześniu 1939 roku zostaliśmy napadnięci – 1 września przez hitlerowskich Niemców, czyli nazistowskie Niemcy, a 17 września przez komunistyczną Rosję – przypomniał minister Mariusz Błaszczak.

Gdyby nie porozumienie Ribbentrop-Mołotow, do II wojny światowej w ogóle by nie doszło – podkreślał minister obrony narodowej.

– Nie doszłoby także do Holokaustu, dlatego że, gdyby państwo polskie istniało, to oczywiście nie doszłoby do tych tragicznych wydarzeń – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Z tym w dalszym ciągu nie zgadza się Rosja, uciekając się do kłamstw historycznego.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl