fot. Kancelaria Premiera

Japonia: przedstawiciele CPK prowadzą rozmowy z lotniskiem Narita

W Japonii prowadzone są rozmowy przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz lotniska Narita. Japoński port jest jednym z kandydatów na doradcę strategicznego CPK. Polska liczy m.in. na pozyskanie nowoczesnego sprzętu oraz wiedzy o zarządzaniu dużymi projektami.

To drugi etap dialogu technicznego. Podobne rozmowy prowadzone są z lotniskami w Singapurze i Seulu. Postępowanie ma się zakończyć w I kwartale bieżącego roku. Rozmowy z Japończykami prowadzą przedstawiciele CPK z delegacji, która towarzyszyła premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Tematem zakończonej wizyty szefa rządu był m.in. biznes. Premier zaznaczył, że przyszłe japońskie inwestycje w Polsce mogą sięgnąć 7 mld złotych. Na tej współpracy możemy zyskać bardzo wiele – ocenił ekonomista dr Bartosz Michalski.

– Chodzi nam o transfer technologii, transfer zaawansowanej wiedzy, transfer know-how – jak produkować wyroby wysokiej jakości, bo to nimi dzisiaj się głównie konkuruje na świecie i to one pozwalają budować bezpieczeństwo ekonomiczne, pozwalają być odpornym na wszelkiego rodzaju wahania cenowe i tego typu negatywne sprawy. Na pewno będzie to oznaczało wzmocnienie konkurencji na lokalnym rynku o kompetentnego pracownika, obeznanego z technologiami, który umie obsługiwać te narzędzia, aparaturę, która będzie tam wdrażana – powiedział dr Bartosz Michalski.

Japończycy są zainteresowani m.in. współpracą przy projektowaniu i budowie w Polsce kolei dużych prędkości. Z kolei firma Toshiba ogłosiła wczoraj, że jeszcze w tym roku otworzy w Gnieźnie pierwszy w Europie zakład produkcyjno-dystrybucyjny.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl