fot. Marcin Kin

Polscy sportowcy wspierający Caritas ukończyli rajd Africa Eco Race w ramach charytatywnej „Misji Uratuję Cię”

Po dwóch tygodniach zmagań na pustyni i przejechaniu ponad 6500 km polscy zawodnicy dotarli do mety rajdu Africa Eco Race, którego trasa podąża szlakami rajdu Dakar. Celem „Misji Uratuję Cię” był nie tylko wyścig, ale także pomoc charytatywna. Inicjatywa Caritas Polska i polskich sportowców w innowacyjny sposób połączyła zmagania sportowe z ideą pomagania ludziom w trudnej sytuacji życiowej.

Osiągnięcia sportowe zawodników są imponujące. Jacek Czachor zajął szóste miejsce, a Konrad Dąbrowski, jedyny junior w stawce doświadczonych motocyklistów, debiutujący na afrykańskich bezdrożach, dojechał na metę ósmy. Zaszczytne miejsce w pierwszej dziesiątce zajął również Paweł Stasiaczek. Marcelina Zawadzka, dziennikarka TVP występująca po raz pierwszy w roli kierowcy rajdowej ciężarówki, wraz z pilotem Grzegorzem Baranem, dojechała na pozycji 10. w swojej kategorii. Pozostali członkowie drużyny: Artur Stasiaczek i Fabrizio Bosetti także zajęli znakomite pozycje w końcowej klasyfikacji.

Sportowcy przejechali kilka tysięcy kilometrów przez Maroko, Mauretanię aż do Senegalu, dla podopiecznych serwisu crowdfundingowego UratujeCie.pl. Promowali zbiórki na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, doświadczonych przez życie, prowadzone przez Caritas Polska.

Dzięki wsparciu darczyńców Oliwia pojechała na operację do Barcelony, Igor korzysta z podnośnika schodowego i może wychodzić z domu, a Michał ma nowy aparat słuchowy. To tylko kilka przykładów skutecznego pomagania, ale jeszcze więcej potrzebujących czeka na wsparcie poprzez UratujeCie.pl.

 

Projekt „Misja Uratuję Cię” uwieńczyło przekazanie ponad 15 ton mleka w proszku dla ośrodka prowadzonego przez siostry urszulanki pod Dakarem. Ten zapas umożliwi dożywianie chorych dzieci ze skrajnie ubogich rodzin. Siostra Ksawera, kierująca ośrodkiem, dołączyła do zawodników na mecie, a ekipa „Misji Uratuję Cię” odwiedziła placówkę i jej podopiecznych.

„Misja Uratuję Cię” przejechała trasę Africa Eco Race dzięki hojnemu wsparciu sponsorów: Mlekovity – partnera strategicznego i PKN ORLEN – partnera głównego. Patronem medialnym wydarzenia było TVP2.

 

Caritas Polska/radiomaryja.pl

drukuj