Caritas po raz kolejny organizuje akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”

„Tornister Pełen Uśmiechów” to ogólnopolska kampania, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. Od 9 lat akcję organizuje Caritas Polska i diecezjalne Caritas.

Akcja „ Tornister Pełen Uśmiechów” ma pomóc dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Od dziewięciu lat plecaki z przyborami szkolnymi trafiają do potrzebujących dzieci z mniej zamożnych rodzin.

Po raz ósmy w ogólnopolską kampanię włącza się Caritas Archidiecezji Białostockiej. W tym roku przygotowano 320 tornistrów. Plecaki zostały zakupione z funduszy akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na razie są one puste.

– Zapraszamy bardzo serdecznie, aby przyjść wziąć taki plecak i wspólnie rodzinnie go wypełnić. To jest myślę dobra okazja do lekcji wychowawczej, do uczenia wrażliwości też swoje dzieci w rodzinach – powiedział ks. Piotr Kobeszko z Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Ogólnopolska kampania jest okazją by pomóc naszym sąsiadom za wschodnią granicą. Caritas Archidiecezji Białostockiej chce ofiarować najmłodszym na Białorusi 200 plecaków. Trafią one do podopiecznych świetlic Caritas Archidiecezji Grodzieńskiej.

– Motywacja i konieczność potrzeby jest tam przeogromna. Średnie zarobki rodzin podopiecznych Caritas Archidiecezji Grodzieńskiej wynoszą 600 złotych miesięcznie. Przygotowanie wyprawki szacuje się na około 600-700 złotych. Potrzeby są przeogromne – dodał ks. Piotr Kobeszko.

W wyposażeniu plecaków może pomóc każdy z nas. Caritas Polska i diecezjalne Caritas serdecznie zachęcają osoby indywidualne, instytucje oraz firmy prywatne do włączenia się w akcję.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj