Caritas rozpoczęła Świąteczną Zbiórkę Żywności

W Polsce rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Organizatorem akcji jest Caritas. Zbiórka będzie prowadzona przez wolontariuszy z parafialnych i szkolnych zespołów Caritas w wybranych sklepach wielkopowierzchniowych i supermarketach.

W oznaczonych miejscach zostaną ustawione specjalne kosze, w których będzie można zostawić artykuły spożywcze. Mile widziane są szczególnie m. in. olej, mąka, przetwory mięsne i warzywne oraz słodycze.

Do wsparcia akcji zachęca ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

– Przez parafialne zespoły Caritas ta żywność zostanie rozprowadzona dla ludzi ubogich, jak również będzie służyła, jako pomoc dla dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych, świetlic przy parafialnych. Tam przede wszystkim młodzież i dzieci będą mogły z tego korzystać. Oczywiście najważniejsze są produkty, które mają długą trwałość, żeby można było je dłuższy okres przetrzymać. Dlatego bardzo zachęcam wszystkich, którzy mogą takie produkty zakupić i ofiarować, żeby zrobili to w duchu miłości wobec tych, którzy nie mają pieniędzy, albo są bezrobotni – podkreśla ks. Marian Subocz.

W ubiegłym roku w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności udało się zebrać ponad 900 ton żywności. Pomoc trafiła do 280 tysięcy osób.

RIRM

drukuj