Radom: Wielkanocne spotkanie dla bezdomnych

Wielkanocne spotkanie dla 350 bezdomnych i osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej zorganizowała w czwartek Caritas Diecezji Radomskiej. Zgodnie z tradycją symbolicznie dzielono się chlebem i jajkiem oraz składano sobie życzenie.

Caritas Diecezji Radomskiej przygotowała poczęstunek dla 350 osób.

„Chcemy was ugościć, chcemy, żebyście wiedzieli, że Caritas Diecezji Radomskiej pamięta o was. Chcemy, abyście mieli taką namiastkę tych świąt tutaj razem z nami” – witał uczestników spotkania wicedyrektor radomskiej Caritas Damian Drabikowski.

Bezdomni byli wdzięczni za zaproszenie.

„Nikogo nie mam. Sam jestem jak palec. Dlatego cieszę się, że ktoś i o mnie pomyślał” – powiedział jeden z uczestników.

„Można poczuć się tutaj trochę tak jak przed laty w rodzinnym domu” – dodał inny mężczyzna.

Spotkanie odbyło się w jadłodajni prowadzonej przez radomską Caritas. Na co dzień wydaje tu gorące posiłki. Tym razem nie zabrakło wielkanocnych potraw: białego barszczu, faszerowanych jajek, kiełbasy i ciasta. Uczestnicy spotkania otrzymali także żywność na wynos.

Caritas wraz z parafiami i zgromadzeniami zakonnymi prowadzi na terenie diecezji radomskiej osiem darmowych jadłodajni, w tym cztery w Radomiu. Z ich pomocy korzysta codziennie ponad 2 tys. osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl