Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności

„Tak, pomagam!” to hasło świątecznej zbiórki  żywności organizowanej dziś i jutro w 30 diecezjalnych Caritas.

Zebrane produkty trafią do ubogich rodzin, osób starszych i chorych. Akcja zostanie przeprowadzona w ponad 1200 sklepach w całej Polsce. Zbierane będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu.

W akcję zaangażowanych jest 8 tys. wolontariuszy, należących do Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna  – mówi Olga Kołtuniak, rzecznik prasowy Caritas Polska.

– W piątek i w sobotę Caritas Polska zorganizowała Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas. Bierze w niej udział 30 diecezjalnych Caritas. Zbiórka –polega na tym, że wolontariusze głównie z Parafialnych zespołów Caritas i ze Szkolnych Kół Caritas w sklepach, sieciach handlowych i mniejszych supermarketach będą zbierać artykuły z długim terminem żywności. Te artykuły takie jak: mąka, olej, cukier, słodycze dla dzieci, bakalie, dżemy, herbaty, napoje – będą pakowane w paczki bożonarodzeniowe i dostarczone do najbardziej potrzebujących osób w Polsce – powiedziała Olga Kołtuniak.

Caritas Polska zwraca się z prośbą o informowanie o osobach i rodzinach, które potrzebują wsparcia. Zgłoszenia takie przyjmują parafialne zespoły a także szkolne koła Caritas.

W ubiegłym roku, po raz pierwszy od sześciu lat, przybyło rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Z szacunków GUS wynika, że w 2011 r. w skrajnym ubóstwie żyło 6,7 proc. Polaków, to o 400 tys. osób więcej niż rok wcześniej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl