fot. twitter.com/CaritasPolska

Ponad 600 tys. zł zebrano dla Podkarpacia w archidiecezji katowickiej

Ponad 656 tys. zł zebrano przed kościołami archidiecezji katowickiej podczas zbiórki w niedzielę 5 lipca na rzecz poszkodowanych w niedawnych ulewach na Podkarpaciu – podał w poniedziałek rzecznik metropolity katowickiego.

Zebrana kwota po połowie zasili konta Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej, które pomagają tamtejszym poszkodowanym.

O solidarność i o wsparcie duchowe i materialne mieszkańców woj. podkarpackiego, dotkniętych skutkami nawałnic, zaapelował 27 czerwca metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc.

„W związku z sytuacją powodziową na Podkarpaciu, mając na uwadze zakres szkód i konieczność szybkiego udzielenia pomocy poszkodowanym, ks. abp Wiktor Skworc zwrócił się do wiernych archidiecezji katowickiej z prośbą o pomoc i zebranie specjalnej kolekty na pomoc najbardziej potrzebującym, szczególnie tym, których domy i gospodarstwa rolne ucierpiały najbardziej” – powiedział w poniedziałek rzecznik metropolity katowickiego ks. dr Tomasz Wojtal.

Pod koniec czerwca nad częścią woj. podkarpackiego przeszły gwałtowne ulewy. Najtrudniejsza sytuacja była w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i w przemyskim. Ewakuowano około 400 osób. Woda zalała drogi, domy, budynki gospodarcze, szkoły, strażnice OSP i studnie. Z kolei dzień później nawałnice nawiedziły m.in. powiaty brzozowski i jasielski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl