fot. PAP/Leszek Szymański

Podlaskie: dane ze 100 proc. obwodowych komisji – wybory wygrał Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w niedzielnej II turze wyborów w województwie podlaskim – 60,14 proc., na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało w regionie 39,86 proc. wyborców – wynika z danych PKW ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych.

PKW dane z II tury wyborów opublikowała w poniedziałek rano na swojej stronie internetowej.

Wynika z nich, że na Andrzeja Dudę zagłosowało blisko 352,5 tys. (60,14 proc.) mieszkańców Podlaskiego, a na Rafała Trzaskowskiego ponad 233,6 tys. (39,86 proc.) osób w regionie.

Uprawnionych do głosowania było 919 tys. 765 osób, a frekwencja w województwie podlaskim – jak informuje PKW – wyniosła 64,33 proc.

Andrzej Duda wygrał we wszystkich trzech okręgach wyborczych – białostockim, łomżyńskim i suwalskim. Rafał Trzaskowski natomiast wygrał w Białymstoku, zdobywając 52,2 proc. głosów, Andrzej Duda natomiast 47,8 proc.

Jeśli chodzi o powiaty, to największe poparcie Andrzeja Duda zdobył w powiecie wysokomazowieckim, gdzie zagłosowało na niego 80,94 proc., a Rafał Trzaskowski najwięcej głosów – 61,11 proc. – zdobył w powiecie hajnowskim, licznie zamieszkiwanym przez mniejszość białoruską.

W pierwszej turze w regionie wygrał Andrzej Duda zdobywając 50,59 proc. głosów; na Rafała Trzaskowskiego głosowało wtedy 20,60 proc. wyborców. Frekwencja w województwie wyniosła wówczas 60,35 proc.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl