fot. PAP/Wojtek Jargiło

E. Witek: Andrzej Duda okazał się prezydentem wiarygodnym

Andrzej Duda okazał się prezydentem wiarygodnym. Może dzisiaj, spotykając się z ludźmi, popatrzeć im w oczy i powiedzieć: dopełniłem swoich zobowiązań – powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, podczas spotkania z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego (Lubelskie).

Witek przekonywała zebranych, aby poszli głosować 28 czerwca w wyborach prezydenckich i oddali głos na Andrzeja Dudę.

Wszyscy powinniśmy uczestniczyć w tym, co się w tym dniu dzieje – trzeba pójść do lokalu wyborczego i trzeba oddać głos na naszego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudę” – powiedziała Witek.

„Zostało 11 dni, żebyśmy 28 czerwca w pierwszej turze mogli wybrać Andrzeja Dudę na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na kolejną kadencję” – wzywała.

Marszałek Sejmu przypomniała, że to Andrzej Duda jako pierwszy zaprezentował w kampanii wyborczej w 2015 r. program Zjednoczonej Prawicy przygotowany wcześniej na podstawie licznych spotkań z wyborcami. Dziś przychodzi czas – mówiła Witek – sprawdzania czy obietnice składane w kampanii wyborczej zostały dotrzymane. Wbrew temu, co mówi opozycja, Polska bardzo zmieniła się w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Polska zmieniła się dlatego, że my wyszliśmy z założenia i z takim hasłem szedł Duda, że Polska jest ojczyzną dla nas wszystkich, i w centralnych częściach, i tu w Tomaszowie blisko granicy, który był zapomniany przez władze. Wszędzie wszyscy mamy prawo żyć w takich samych warunkach, mamy prawo do takich samych możliwości” – podkreśliła Witek.

„Andrzej Duda, dzisiaj spotykając się ludźmi, może stanąć przed nimi, popatrzeć im prosto w oczy i powiedzieć: dopełniłem swoje zobowiązania. Andrzej Duda okazał się prezydentem wiarygodnym” – dodała.

Marszałek Sejmu przestrzegła, że programy socjalne i inne zmiany wprowadzone przez PiS – takie jak program 500 plus, wyprawka szkolna 300 plus, darmowe leki dla seniorów, obniżony wiek emerytalny, 13. emerytura – mogą być zagrożone, jeśli do władzy dojdzie dzisiejsza opozycja.

„To nie jest tak, że to zawsze było, jest i zawsze będzie. Musimy o tym pamiętać. (…) (Kandydat KO) Rafał Trzaskowski, który jest głównym konkurentem Andrzeja Dudy, mówi, że będzie żelazem wypalał wszystko to, co wprowadził PiS” – przestrzegła Witek.

Zapewniała, że Andrzej Duda jest prezydentem, który „stoi na straży polskiej rodziny, przede wszystkim naszych dzieci, żeby nie dotknęła ich żadna krzywda, ani żadna zła ideologia”.

„Nie chcemy dopuścić do tego, żeby na polskiej rodzinie i na polskich dzieciach dokonywane były ideowe eksperymenty. Chrońmy polską rodzinę, chrońmy nasze dzieci, zaufajmy prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że wie co robi” – apelowała Witek.

Podkreślała znaczenie działalności Dudy na arenie międzynarodowej. „Pan prezydent na arenie międzynarodowej był znakomitym ambasadorem polskich spraw” – powiedziała Witek, podając jako przykłady m.in. obecność wojsk amerykańskich w naszym kraju i zniesienie wiz do USA.

„Rodzina, bezpieczeństwo to są te filary główne na których pan prezydent Andrzej Duda opiera swój program. Nie chcę, żeby ktoś to zniweczył” – podkreśliła Witek, kolejny raz apelując do głosowania na Dudę.

„To nie chodzi o to, żeby Andrzejowi Dudzie zapewnić reelekcję na następne 5 lat. To by było za mało. To chodzi o przyszłość Polski, o przyszłość naszą i naszych dzieci” – przekonywała.

Spotkanie Witek z wyborcami, które odbywało się w miejskim parku, przerwała gwałtowna ulewa. Po niespełna pół godzinie, gdy deszcz ustał, marszałek Sejmu dokończyła swoje wystąpienie.

PAP

drukuj