XIX Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wraz z początkiem Adwentu rozpoczęło się dziewiętnaste Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód z rozprowadzanych przed świętami świec przeznaczany jest na całoroczne dożywianie, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek dzieci.

Akcja, której hasło brzmi: „podziel serce – pomnóż miłość” ma zwrócić szczególną uwagę na dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji – mówi dyrektor Caritas Polska ks. dr Marian Subocz.

– W Polsce według najnowszych badań mamy dzisiaj ponad milion trzysta tysięcy dzieci, które żyją w ubóstwie. Stąd też fundusze, które będą zebrane z zakupionej świecy, przeznaczone zostaną na zorganizowanie dla tych  dzieci wakacji letnich i zimowych. Świece będą rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Chcemy wesprzeć również dożywianie tych dzieci. Część tych funduszy dziesięć groszy z każdej świecy zostanie przeznaczone na pomoc  dzieci ubogich w Afryce –  ks. dr Marian Subocz.

Są dwie drogi, które pozwolą włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – mówi rzecznik prasowy Caritasu Olga Kołtuniak.

Każdy może nabyć wigilijną świecę Caritas, która już od pierwszej niedzieli Adwentu jest dostępna w parafiach w całej Polsce. Można ją zakupić za symboliczną kwotę piętnastu, dwunastu, pięciu złotych za dużą i za małą świecę. W ten sposób można pomóc dzieciom przez cały rok. Innym sposobem udzielenia pomocy może być wysłanie smsa o treści: POMAGAM pod numer 72052 – informowała rzecznik Caritas Olga Kołtuniak

W 2011 roku podczas akcji rozprowadzonych zostało ponad 3 miliony wigilijnych świec.

Wypowiedź ks. dr Mariana Subocza

Audio MP3
Pobierz

 

Wypowiedź Olgi Kołtuniak

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj