fot. twitter.com/CaritasPolska

Caritas Polska uruchomiła specjalny program charytatywny „Uratuję Cię”

Caritas Polska – największa organizacja dobroczynna w Polsce – uruchomiła specjalny program charytatywny „Uratuję Cię” – poinformowało PAP biuro prasowe Caritasu w przekazanym w środę komunikacie.

„W serwisie uratujecie.pl zbieramy pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los, którzy potrzebują szybkiej reakcji, pilnego ratunku. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach zbiórek internetowych ratujemy życie i zdrowie ludzi „– powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

Ratowanie osób w potrzebie to niezmienna misja organizacji, a internet to nowoczesne narzędzie, które w tym pomaga. Dzięki środkom ze zbiórek możemy pomagać w sytuacjach, w których potrzebna jest natychmiastowa reakcja: sfinansowanie kosztownej operacji, drogiego leku, czy odbudowa spalonego domu.

Nowa platforma pozwala na łatwe i bezpośrednie pomaganie osobom doświadczonym przez choroby, wypadki i tragiczne zdarzenia. Może to być jeden klik „Wpłać teraz”, wysłany SMS lub wpłata bezpośrednio na konto 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331.

„Uratujecie.pl to znacznie więcej niż standardowy serwis internetowy. Wspólnie z darczyńcami budujemy społeczność ludzi pomagających w internecie i w realu” – mówi Marta Modrzejewska, koordynatorka programu.

„W działania na rzecz podopiecznych serwisu chcemy angażować najbliższe otoczenie potrzebujących: rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i parafian. Chodzi o to, aby informacja o zbiórce dotarła do jak największej liczby osób oraz inspirowała działania na rzecz zbiórek typu piknik, aukcja, przedstawienie. Można również w bardzo prosty sposób przyczynić się do efektywności zbiórki poprzez opowiedzenie o zbiórce członkom swojej rodziny, znajomym, sąsiadom, kolegom z pracy, czy też udostępnić zbiórkę w mediach społecznościowych” – dodaje Marta Modrzejewska.

Przejrzysta i intuicyjna w nawigacji strona uratujecie.pl pozwala na bieżąco śledzić historie ratowanych osób, ich potrzeby i stan zbiórek. Zespół serwisu jest w stałym kontakcie z podopiecznymi serwisu, w efekcie czego informuje o ich aktualnej sytuacji, a także formach angażowania się lokalnej społeczności w pomoc w mediach społecznościowych: na profilu Facebook oraz na kanale You Tube.

Organizacja apeluje do osób chorych i w trudnej sytuacji życiowej o kontakt z najbliższą diecezjalną Caritas. Po dostarczeniu wymaganych dokumentów i wskazaniu osób w środowisku lokalnym, chętnych, by zaangażować się w promowanie zbiórki, będzie można poprosić o pomoc darczyńców serwisu uratujecie.pl

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl