fot. Tomasz Strąg

Min. Ł. Szumowski: Chcielibyśmy, żeby rozwój Polski był zrównoważony i dotyczył każdego

Chcielibyśmy, żeby rozwój Polski był zrównoważony i dotyczył każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka – powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski, który w Płocku (Mazowieckie) uczestniczył w prezentacji kandydatów z listy PiS do Sejmu, a także kandydatów PiS do Senatu.

Na liście PiS do Sejmu w okręgu nr 16 – Płock, którą otwiera Łukasz Szumowski, znaleźli się m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, współtwórca CBA Maciej Wąsik oraz wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Na liście, wśród 20 osób, są również posłowie: Maciej Małecki, Marek Opioła, Anna Cicholska, Waldemar Olejniczak i Robert Kołakowski, a także m.in. prawnik, doradca w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, Jacek Ozdoba, wiceprezydent Żyrardowa Łukasz Choiński oraz Marlena Mazurska, dyrektor płockiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i Waldemar Humięcki, b. prezes Agencji Nieruchomości Rolnych.

Kandydatem PiS do Senatu w okręgu nr 38 – Płock jest Marek Martynowski, a w okręgu nr 39 – Ciechanów Jan Maria Jackowski – obaj wieloletni senatorowie tej partii, zasiadający w izbie wyższej parlamentu także w obecnej kadencji.

To jest naprawdę mocna lista – powiedział na środowej konferencji prasowej, startujący z pierwszego miejsca listy PiS do Sejmu w okręgu nr 16 – Płock, minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak podkreślił, kompetencje kandydatów, którzy znaleźli się na tej liście, obejmują m.in. rolnictwo, prawo, działalność samorządową, a także służbę zdrowia.

„Pracowaliśmy przez cztery lata na różnych polach – rządowych, parlamentarnych, czy samorządowych na rzecz Polski, na rzecz Polaków, po to, żeby każdemu Polakowi żyło się w każdym powiecie w Polsce lepiej” – oświadczył Łukasz Szumowski.

Jak ocenił, okres rządów Zjednoczonej Prawicy „to dobry czas dla Polski”.

„Jestem przekonany, że kontynuowanie pracy przez kandydatów tutaj zaprezentowanych będzie dobrym czasem dla Polski i pozwoli poprawiać jeszcze sytuację Polek, Polaków w każdym powiecie, niezależnie, gdzie mieszkają” – mówił Łukasz Szumowski.

„Chcielibyśmy, żeby ten rozwój Polski był zrównoważony, dotykał każdego i na to będziemy naprawdę ciężko pracowali” – zadeklarował minister zdrowia.

Pytany, na ile mandatów poselskich w nadchodzących wyborach parlamentarnych liczy ekipa Zjednoczonej Prawicy w okręgu nr 16 Płock, Szumowski odparł: „Maksymalnie, dziesięć mandatów”.

„Wierzę, że ta grupa, którą tu zaprezentowaliśmy, naprawdę jest mocną grupą. Wszyscy mają ogromne doświadczenie i w samorządzie, i w parlamencie, również w rządzie, więc kompetencje są, wola jest. To jest dobra grupa do tego, żeby te dziesięć mandatów objąć” – stwierdził Łukasz Szumowski.

„Na liście kandydatów do Sejmu i Senatu z okręgu płocko-ciechanowskiego są osoby doświadczone, parlamentarzyści, aktywni samorządowcy, przedstawiciele PiS, Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski, a także bezpartyjni” – powiedziała Violetta Kulpa, szefowa płockich struktur PiS i tamtejsza radna tej partii, kandydująca do Sejmu.

„Są to reprezentanci różnych grup zawodowych, społecznicy, członkowie Solidarności” – dodała.

Odnosząc się do kampanii wyborczej kandydatów PiS, Maciej Wąsik zapowiedział, iż będą oni pokazywali, „jak duży Polska zrobiła krok do przodu przez ostatnie cztery lata w rozwoju społecznym, jak zlikwidowano biedę, która miała twarz dziecka, bo te programy społeczne mają ogromny wpływ, szczególnie na Polskę powiatową, gminną”.

Wśród priorytetowych działań związanych z rozwojem Płocka i regionu, Wąsik wymienił m.in. budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym nowych połączeń komunikacyjnych, drogowych i kolejowych, a także połączenie PKN Orlen i Grupy Lotos.

PAP/RIRM

drukuj