fot. twitter.com/CaritasPolska/

Caritas Polska przekaże 300 laptopów w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”

Rusza 12. edycja wakacyjnej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. Poza wyprawkami szkolnymi w lipcu do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek Caritas trafi ponad 300 laptopów.

„Sprzęt komputerowy Caritas Polska zakupi we współpracy z fundacją Pro Caritate” – podano w informacji przekazanej w piątek.

Celem akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z ubogich rodzin poprzez zebranie funduszy na zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych.

W odpowiedzi na kryzys związany z epidemią koronawirusa, w tym roku akcja została rozszerzona o działania związane z zapewnieniem dzieciom dostępu do komputerów niezbędnych do nauki zdalnej.

„Nauczanie zdalne w czasie epidemii uzmysłowiło nam potrzeby dzieci z placówek Caritas. Dlatego postanowiliśmy w ramach akcji +Tornister Pełen Uśmiechów+ zatroszczyć się o sprzęt komputerowy, który jest dzisiaj kluczowy w wyrównywaniu szans edukacyjnych najmłodszych” – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

„W ramach partnerstwa z Fundacją Pro Caritate, Caritas Polska pozyskała na ten cel ponad 300 laptopów, które jeszcze w lipcu zostaną przekazane do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek prowadzonych przez Caritas. Tam dzieci nie tylko będą mogły korzystać z komputerów na miejscu, ale także wypożyczać sprzęt do nauki on-line, np. w czasie epidemii” – podkreślono w informacji.

Ks. Marcin Iżycki powiedział, że Caritas Polska poszukuje kolejnych partnerów, którzy wsparliby tę „szczytną inicjatywę”.

„Inwestycja w edukację naszych dzieci, jest inwestycją w przyszłość nas wszystkich” – zaznaczył.

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” prowadzona jest przez Caritas nieprzerwanie od 2009 roku. Od tego czasu Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne przekazały dzieciom w całej Polsce ponad 170 tys. wyprawek szkolnych.

Sama Caritas Polska w latach 2018–2019 zakupiła i przekazała uczniom z rodzin potrzebujących (w tym m.in. dzieciom polonijnym z Grodna i Wilna) ponad 4000 plecaków szkolnych (w tym 1300 z wyprawkami).

Akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” można wesprzeć [tutaj]

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl