prezydent.pl

Para prezydencka zachęca do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Niech nasze domy rozjaśni światło świec Caritasu. Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy – apeluje para prezydencka, zachęcając do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. „Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych” – powiedział Andrzej Duda.

 

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia para prezydencka za pośrednictwem mediów społecznościowych Kancelarii Prezydenta zachęca do włączenie się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą apelują do Polaków o solidarność.

„Niech nasze domy rozjaśni światło świec Caritasu. Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy” – powiedziała pierwsza dama. Wyjaśniła, że „zebrane środki pozwolą sfinansować tysiącom dzieci obiady, zajęcia rehabilitacyjne i inne ważne potrzeby. Wielu najmłodszych dzięki naszej pomocy i ofiarności będzie mogło rozwinąć swoje talenty i zainteresowania” – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Nawiązując do obecnej sytuacji związanej z pandemią, prezydent RP podkreślił znaczenie wzajemnej odpowiedzialności.

„Bądźmy solidarni zawsze, ale zwłaszcza w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich roku” – zwrócił uwagę Andrzej Duda.

Podkreślił, że w takich chwilach potrzeba życzliwości i wzajemnego wsparcia.

„W te najbardziej rodzinne święta w roku dodawajmy sobie otuchy i nadziei – dobrym słowem i wspólną radością, ale też konkretnym czynem” – powiedział prezydent RP.

Podziękował także wszystkim, którzy od lat uczestniczą w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, zwracając uwagę, że od lat ma ono charakter ekumeniczny.

„Dziękuję wszystkim, którzy tworzą to wspaniałe, ogromne i ważne dzieło – katolikom, protestantom, prawosławnym – wszystkim ludziom dobrej woli. Ekumeniczny wysiłek na rzecz bliźnich to świadectwo łączących nas wartości i wspólnoty wszystkich Polaków” – podkreślił Andrzej Duda.

„Życzę państwu, życzę nam wszystkim, byśmy razem solidarnie pokonali obecne trudności. Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych” – podsumował prezydent.

W ramach tegorocznej 27. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Polska przygotował ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Pieniądze zebrane z ich dystrybucji będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i w dotkniętych konfliktami zbrojnymi krajach Bliskiego Wschodu.

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego poinformowała, że rozprowadzi w tym roku 10 tys. świec, a pozyskane pieniądze przeznaczy na pomoc dzieciom będącym w potrzebie i zagrożonym wykluczeniem. Prawosławny Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia Eleos rozprowadzi w tym roku ok. 11 tys. świec. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja przebiega pod hasłem „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to inicjatywa Caritasu Polska. Zrodziła się w 1994 r. W 2000 r. przyłączyły się do niej Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonia Polska) i Eleos Kościoła Prawosławnego. W 2009 r. dołączyła Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl