fot. PAP/Paweł Supernak

Rzecznik rządu: Dzięki reelekcji A. Dudy możemy kontynuować efektywną politykę międzynarodową

Zwycięstwo Andrzeja Dudy to dobry prognostyk konstruktywnej współpracy rządu i prezydenta RP. Tak do wygranej kandydata Zjednoczonej Prawicy odniósł się rzecznik Rady Ministrów.

Piotr Müller powiedział, że obóz rządzący jest zadowolony z wyników II tury wyborów. To mandat zaufania Polaków dla Zjednoczonej Prawicy oraz wsparcie dla programu, który realizuje rząd – ocenił.

Zdaniem rzecznika wygrana prezydenta Andrzeja Dudy ma także kluczowe znaczenie m.in. dla realizacji stabilnej polityki zagranicznej.

– Od samego początku mówiliśmy, że ta konstruktywna współpraca pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą i rządem jest warunkiem dobrego działania przez najbliższe kilka lat. Obecnie jesteśmy w trudnych zawirowaniach międzynarodowych. Cała gospodarka światowa stoi przed ogromnymi wyzwaniami, a dzięki temu, że pan prezydent Andrzej Duda po raz kolejny otrzymał mandat od Polaków, możemy razem współpracować. To jest również ważne w kontekście prowadzenia polityki międzynarodowej, ponieważ wspólna polityka międzynarodowa, spójna polityka międzynarodowa rządu i pana prezydenta dały efekty w ciągu ostatnich kilku lat i to też jest dobry sygnał dla naszych partnerów międzynarodowych, że ta stabilna, przewidywalna, ale również czasami asertywna polityka międzynarodowa będzie kontynuowana –  mówił rzecznik rządu Piotr Müller.

Z danych PKW z 99,97 proc. obwodowych komisji wyborczych, wynika, że Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów. Na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,79 proc. Frekwencja wyniosła 68,12 proc.

RIRM

drukuj