fot. PAP/Maciej Kulczyński

Rafał Trzaskowski zrealizuje obietnicę ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie?

Politycy i dziennikarze oczekują, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zrealizuje obietnicę z kampanii o utworzeniu w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego. Posłowie PiS-u wskazują, że takie upamiętnienie należy się śp. prezydentowi i Polakom, którzy chcą upamiętnić przywódcę, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Jak zauważają media, to sprawa honoru, a radni z PiS liczą na to, że propozycja zostanie przestawiona Radzie Miasta w najbliższych dniach.

Czas na wypełnienie przez Rafała Trzaskowskiego obietnicy złożonej Polakom i Warszawiakom – powiedział poseł PiS Paweł Lisiecki.

– Przypomnijmy, że w Warszawie była już ulica Lecha Kaczyńskiego. Niestety, zaskarżenie decyzji wojewody w Sądzie Administracyjnym spowodowało, że tej ulicy nie ma, jest nadal aleja Armii Ludowej. Lechowi Kaczyńskiemu taka ulica w Warszawie się należy. Nie tylko zresztą Lechowi Kaczyńskiemu, bo również warszawiakom, którzy go wspominają, ponieważ był nie tylko prezydentem Warszawy, ale prezydentem Polski. Trzeba w tej sprawie od Rafała Trzaskowskiego nie tyle żądać, co wnioskować o to, żeby swoją obietnicę zrealizował. Uważam, że Lechowi Kaczyńskiemu, jak i warszawiakom taka ulica się należy, chociażby ze względu na pamięć prezydenta – zwrócił uwagę polityk.

Przypomnijmy – Rafał Trzaskowski deklarował, że jeśli zostanie prezydentem Rzeczypospolitej, będzie namawiał usilnie włodarza stolicy z opozycji, żeby wystąpił z inicjatywą stworzenia w Warszawie ul. Lecha Kaczyńskiego.

Ponieważ wybory wygrał Andrzej Duda – to jak wskazują politycy PiS-u, Trzaskowski pozostanie w warszawskim ratuszu i sam będzie mógł zrealizować swoją zapowiedź.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl