fot. PAP/Radek Pietruszka

W Warszawie przeszedł I Marsz św. Huberta

Ulicami Warszawy przeszedł dziś I Marsz św. Huberta. Leśnicy, myśliwi, rolnicy, przedstawiciele przemysłu futrzarskiego oraz młodzież świętowali w ten sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Marsz rozpoczął się o godz. 11:00 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Uczestnicy odśpiewali hymn państwowy i złożyli kwiaty – również przy pomnikach innych polskich ojców niepodległości – m.in. Wincentego Witosa oraz Romana Dmowskiego. Następnie marsz przeszedł Alejami Ujazdowskimi, ul. Piękną i Wiejską przed Sejm, gdzie zakończył się o godz. 14:00. Wcześniej zaprezentowano także program patriotyczno-historyczny.

W ostatnich dniach pojawiały się sugestie, że wydarzenie ma uderzać w rząd i obóz rządzący. Informacje te dementowali organizatorzy marszu.

„Oświadczamy, że Marsz nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, włączając w to polski Rząd oraz partie polityczne. Uważamy, że szacunek należy się każdemu człowiekowi, a przede wszystkim posłom i senatorom wybranym przez Naród” – podkreślono w specjalnym oświadczeniu.

I Marsz św. Huberta współorganizowały: Ekologiczne Forum Młodzieży oraz Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia. Wbrew doniesieniom lewicowo-liberalnych środowisk, współorganizatorem marszu nie były Radio Maryja ani TV Trwam.

RIRM

drukuj