Caritas: Płomień wigilijnych świec wnosi radość i niesie pomoc dzieciom

Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Środki ze sprzedaży świec na wigilijne stoły już po raz 23. trafią do dzieci z najuboższych rodzin. W tym roku akcji towarzyszą słowa „Płomień miłosierdzia”.

Pieniądze zebrane ze sprzedaży świec, a także te uzyskane w ramach specjalnych SMS-ów, zostaną przeznaczone m. in. na zakup podręczników oraz wsparcie medyczne.

Ojciec Hubert Matusiewicz, wicedyrektor Caritas Polska, wskazuje, że wielka wartość tej inicjatywy leży właśnie w wymiarze wspólnotowym.

– Czujemy, że nasze wspólne dzieło wspiera Chrystus – to odczucie doświadczenia bliskości Jezusa towarzyszy nam na co dzień. Koncentrowanie się na płomieniu tej świecy wnosi radość. Cieszymy się, że i w tym roku będzie mógł zapłonąć – oby jak najliczniej – w polskich domach i domach obcokrajowców, którzy od nas przyjmą te świece jako płomień dający wewnętrzną radość i satysfakcję, a dzieciom niosący pomoc – zaznacza o. Hubert Matusiewicz.

Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane przez wolontariuszy Caritas przy kościołach.

Akcję może wesprzeć również wysyłając specjalny SMS o treści POMAGAM pod numer 72052.

Ze środków zebranych w ramach sprzedaży świec, sfinansowane zostaną także m. in. wyjazdy zimowe dla dzieci.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl