fot. youtube.com

„Tak, POMAGAM!” – drugi dzień zbiórki żywności dla osób najbardziej potrzebujących

Trwa drugi dzień zbiórki żywności dla osób najbardziej potrzebujących. Już po raz XVI Caritas Polska organizuję akcje „Tak, POMAGAM!”. W ponad dwóch tysiącach sklepów na terenie całej Polski stanęły kosze, do których możemy włożyć żywność o długim terminie przydatności.

Jak podkreśla Bartłomiej Kulisz, koordynator wielkanocnej zbiórki żywności, z zebranych produktów placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki dla najuboższych rodzin.

Caritas na święta pragnie dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób potrzebujących i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł się z tych świąt cieszyć. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych, bezrobotnych, ale także osób pracujących, których nie stać na zakup żywności i przygotowanie Świąt Wielkanocnych – akcentuje Bartłomiej Kulisz.

Akcja „Tak, POMAGAM!” potrwa do godz. 20.00 bądź do zamknięcia sklepów.

Podczas poprzedniej zbiórki żywności udało się zebrać 575 ton artykułów spożywczych. Pomoc trafiła do 89 tys. osób potrzebujących. W akcję zaangażowanych było prawie 30 tys. wolontariuszy. Pomóc można także wysyłając charytatywnego sms-a [zobacz więcej szczegółów].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl