Caritas: nie bądźmy obojętni wobec dramatu mieszkańców Syrii i miasta Aleppo

Nie bądźmy obojętni wobec dramatu mieszkańców Syrii i miasta Aleppo – apeluje Caritas Polska. Organizacja prosi również o wspieranie organizacji pozarządowych i misjonarzy działających na rzecz poszkodowanych z powodu wojny na Bliskim Wschodzie.

Mając w pamięci historycznej dramat powstańczej Warszawy oraz wojenną eksterminację ludności, nie zapominajmy o setkach tysięcy osób, które tracą życie i o milionach osób, które dziś zmuszone są do opuszczania rodzinnych domów z powodów wojny. Człowiek, którego tożsamość opiera się na wartościach chrześcijańskich nie może pozostać obojętny wobec zła dotykającego innego człowieka” – podkreślił dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

W obliczu współczesnej tragedii Syrii stańmy solidarnie, razem, pomimo różnic światopoglądowych i sporów, prosimy o to, aby każdy zaangażował się w działanie według swoich możliwości. Brońmy się przed znieczulicą i obojętnością na tragedię wojny i prześladowania” – zaapelował ks. Subocz. Wezwał jednocześnie do modlitwy o pokój, o zakończenie cierpień niewinnych ludzi oraz o ład i wzajemny szacunek w krajach Bliskiego Wschodu.

W apelu Caritas zwróciła się również do instytucji państwowych i ludzi dobrej woli o wspieranie działalności organizacji pozarządowych i misjonarzy działających na rzecz poszkodowanych z powodu wojny na Bliskim Wschodzie.

Kiedyś zostaniemy zapytani o to, co uczyniliśmy dla naszych bliźnich w obliczu nieszczęścia. Zapytają nas o to nasze dzieci, zapyta nas o to historia, a przede wszystkim zapyta nas o to nasz Bóg: +Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, toście i Mnie nie uczynili+” – czytamy w apelu.

Caritas Polska wspiera rodziny syryjskie w Aleppo oraz w Libanie poprzez projekt „Rodzina Rodzinie”, dzięki któremu blisko 800 syryjskich rodzin otrzymuje stałe wsparcie od ponad 2300 polskich rodzin. Wsparcie rodzinom syryjskim można przekazywać także przez SMS charytatywny z hasłem SYRIA (nr 72052, koszt 2,46 z VAT). Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl.

O modlitwę w intencji pokoju w Syrii i włączenie się w program „Rodzina Rodzinie” zaapelował w środę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Arcybiskup sam wspiera jedną z syryjskich rodzin.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl