fot. Caritas

Caritas Polska przekazał 1 mln 85 tys. zł poszkodowanym przez ulewy

1 mln 85 tys. zł. przekazał Caritas mieszkańcom miejscowości na Podkarpaciu, poszkodowanym w wyniku ulewnych opadów pod koniec czerwca. W tym sam Caritas Polska zebrał na ten cel 250 tys. zł.

https://twitter.com/CaritasPolska/status/1283326861817372673

„Ponadto przeznaczył na pomoc dla powodzian 100 tys. zł ze środków własnych” – podano w środę.

Zwrócono uwagę, że „ogromną ofiarność okazali darczyńcy odpowiadający na apele Caritas diecezjalnych – przemyskiej i rzeszowskiej”.

Poinformowano, że zebrane środki trafiają do poszkodowanych za pośrednictwem oddziałów diecezjalnych Caritasu, które uruchomiły również własne zbiórki. Wsparcie w postaci zapomóg otrzymało już 249 rodzin w archidiecezji przemyskiej i ok. 300 rodzin w diecezji rzeszowskiej.

Zastępca dyrektora Caritasu Archidiecezji Przemyskiej ks. Paweł Konieczny powiedział, że o podziale pieniędzy decydowano na podstawie diagnozy potrzeb dokonanej przez ośrodki pomocy społecznej.

„Na jej podstawie wypłacaliśmy od 1 tys. do 4 tys. 800 zł na rodzinę. Ta pomoc jest przyjmowana z wdzięcznością, zwłaszcza, że przychodzi szybko, ale potrzeby wciąż są bardzo duże” – poinformował duchowny. Zwrócił uwagę, że „w niektórych miejscowościach, np. w gminie Bircza, gdzie ludzie byli ewakuowani z dachów swoich domów, mieszkańcy zostali praktycznie bez niczego”.

Caritas przemyski przekazał poszkodowanym 950 tys. zł. 900 tys. zł trafiło do mieszkańców zalanych i podtopionych miejscowości diecezji rzeszowskiej.

„To była pierwsza transza pomocy, po 3 tys. zł na rodzinę, planujemy jeszcze drugą” – powiedział zastępca dyrektora Caritasu Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl