Hiszpańska Caritas pomaga Ukrainie

Hiszpańska Caritas przeznaczyła już ponad 50 tys. euro na pomoc humanitarną na Ukrainie. Organizacja ściśle współpracuje z miejscową Caritas, aby dotrzeć z pomocą do ofiar trwającego od dziesięciu miesięcy konfliktu.

Liczba przesiedleńców, uchodźców i ofiar śmiertelnych stale rośnie. Konflikt powoduje paraliż lokalnej ekonomii oraz niszczy infrastrukturę. „Zmarło już ponad 2500 osób, a ok. 6 tys. jest rannych” – czytamy w specjalnym komunikacie.

Kiedy sytuacja staje się coraz bardziej poważna, ukraińska Caritas wzmacnia swoją obecność w całym kraju. W tej chwili priorytetem jest dotarcie z niezbędną pomocą do uchodźców oraz osób najbardziej dotkniętych konfliktem zbrojnym.

„Hiszpańska Caritas współpracuje z tym programem pomocy humanitarnej od maja br. Przeznaczyła 50 tys. euro”. Oprócz tego nadal oferuje „pomoc medyczną, psycho-społeczną i materialną rannym oraz rodzinom zmarłych podczas protestów na Kijowskim Majdanie (167)”. Na ten cel przeznaczyła ponad 30 tys. euro. Dziękując wszystkim dobrodziejom prosi jednocześnie o pamięć i pomoc dla Ukrainy.

o. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj