Niemcy: wzrosła liczba muzułmanów  

Liczba muzułmanów mieszkających w Niemczech wzrosła od 2011 roku o 1,2 mln do około 4,5 mln – wynika z danych szacunkowych Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców (BAMF). Obywatelom Niemiec wydaje się, że jest ich czterokrotnie więcej.

BAMF szacuje liczbę muzułmanów przebywających w końcu zeszłego roku w Niemczech na od 4,4 mln do 4,7 mln – podało we wtorek ministerstwo spraw wewnętrznych w Berlinie.

Oznacza to, że muzułmanie stanowią od 5,4 do 5,7 proc. ludności Niemiec. Podczas częściowego spisu ludności w roku 2011 wyznanie muzułmańskie zadeklarowało od 3,8 do 4,3 proc. mieszkańców kraju. Z informacji MSW wynika, że znacznie zmalał odsetek muzułmanów pochodzących z Turcji.

Z opublikowanego w środę sondażu instytutu Ipsos wynika, że subiektywne oceny Niemców dotyczące liczby muzułmanów znacznie się różnią od ich rzeczywistej liczby. Uczestnicy ankiety byli przekonani, że w ich kraju mieszka 21 proc. wyznawców islamu, czyli niemal czterokrotnie więcej niż w rzeczywistości – pisze agencja dpa.

 

PAP/RIRM

drukuj