W ramach akcji #WdzięczniMedykom Agencja Rezerw Materiałowych przekazała Caritas Polska środki ochrony osobistej na rzecz wsparcia placówek opiekuńczych

Środki ochrony osobistej o wartości blisko 3 mln zł przekazała Agencja Rezerw Materiałowych na potrzeby kampanii Caritas Polska #WdzięczniMedykom. Trafią one do zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej i hospicjów prowadzonych przez Caritas i zgromadzenia zakonne.

Wśród przekazanych przez Agencję Rezerw Materiałowych artykułów jest 600 tys. maseczek chirurgicznych, 30 tys. masek FFP2, 5 tys. masek FFP3, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 6 tys. fartuchów i milion rękawic ochronnych.

Więcej informacji o akcji #WdzięczniMedykom można znaleźć na stronie https://caritas.pl/medycy/

– To podstawowe wyposażenie, ważne dla wszystkich walczących z koronawirusem. Jesteśmy wdzięczni za udział Agencji Rezerw Materiałowych w kampanii #WdzięczniMedykom, bo dzięki tej współpracy tak potrzebne środki ochrony osobistej pozwolą zabezpieczyć wielu pracowników placówek służących osobom starszym i chorym, należącym do grup ryzyka w czasie pandemii – podkreślił ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Uroczyste przekazanie wyposażenia odbyło się 1 grudnia przed siedzibą Caritas Polska w Warszawie.

– Agencja Rezerw Materiałowych od początku pandemii wspiera państwo polskie w zakresie dostaw asortymentu medycznego do placówek medycznych i innych podmiotów zwalczających pandemię. Cieszę się, że możemy pomagać również organizacjom charytatywnym, które troszczą się o najbardziej potrzebujących. Dzięki przekazanym w ciągu ostatniego tygodnia środkom ochrony osobistej zwiększy się bezpieczeństwo podopiecznych Caritas, a także niosących im pomoc pracowników i wolontariuszy – mówił Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

Dzięki akcji #WdzięczniMedykom Caritas kupuje dla polskich szpitali i placówek opiekuńczych sprzęt i wyposażenie potrzebne do walki z pandemią, czyli między innymi respiratory, łóżka i środki ochrony osobistej: kombinezony, maski, przyłbice. W kampanię zaangażowało się wiele firm oraz indywidualnych darczyńców.

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących w kraju i za granicą. Struktura Caritas w Polsce składa się z Caritas Polska, która pełni funkcję koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych oraz z 44 Caritas diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc potrzebującym. W tym roku obchodzimy 30-lecie działalności Caritas w Polsce. Organizacja jest częścią sieci Caritas Internationalis i Caritas Europa.

Dział Komunikacji Caritas Polska/radiomaryja.pl/JG

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl