fot. gov.pl/web/tarczaantykryzysowa

Niemal 900 tysięcy polskich firm aktywnie korzysta z pomocy w ramach tarczy antykryzysowej

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że toczą się pozytywne rozmowy z Komisją Europejską i instytucjami na temat tzw. tarczy finansowej. Co więcej – prawie 900 tys. firm przystąpiło już do różnych programów pomocy, które zaproponował rząd w związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa.

Zdaniem premiera Matusza Morawieckiego program tarczy antykryzysowej jest dobrym uzupełnieniem tarczy finansowej.

W ramach tego programu mamy już finansowanie postojowego, mamy ulgi w ZUS i na dziś już prawie 900 tysięcy firm przystąpiło do różnych programów, które zaoferowaliśmy. Raz jeszcze warto to powtórzyć, bo 900 tysięcy firm oznacza, że ogromna grupa przedsiębiorców nie tylko zaufała naszym procedurom, programom, propozycjom, ale po prostu już albo korzystają z naszych programów osłonowych, ratowania miejsc pracy, albo za chwilę będą z tych programów korzystać – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Tarcza antykryzysowa weszła w życie 1 kwietnia. Rząd rozszerza przepisy, tak aby mogły z nich skorzystać kolejne podmioty. Sejm przyjął w nocy połowę poprawek do ustawy dot. tarczy antykryzysowej 2.0.

W utrzymaniu jak największej liczby miejsc pracy ma pomóc także tzw. tarcza finansowa. Na ten cel ma być przeznaczone 100 mld zł. Większość środków będzie bezzwrotna. Za program odpowiada Polski Fundusz Rozwoju. Zielone światło dla przepisów musi dać jeszcze Bruksela.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl