fot. PAP/EPA

Papież Franciszek przesłał Polakom wyrazy wdzięczności za zaangażowanie na rzecz Ukraińców

Ojciec Święty Franciszek wyraził wdzięczność Polakom za to, że jako pierwsi wsparli Ukrainę i otworzyli się na uciekających przed wojną Ukraińców. Papież mówił o tym podczas audiencji generalnej w Watykanie w przypadającym w Środę Popielcową dniu modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.

Pozdrawiając Polaków Ojciec Święty Franciszek dziękował im za to, że otworzyli dla przybyszów z Ukrainy swoje granice, serca oraz domy. Słowom tym towarzyszyły brawa wiernych zebranych w Auli Pawła VI.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Wy jako pierwsi wsparliście Ukrainę, otwierając swoje granice, serca i drzwi swoich domów dla Ukraińców uciekających przed wojną. Hojnie ofiarujecie im wszystko, czego potrzebują, by mogli żyć godnie pomimo dramatu obecnej chwili. Jestem wam głęboko wdzięczny i z serca wam błogosławię – powiedział Biskup Rzymu.

Podczas audiencji Papież kontynuował cykl katechez na temat starości. Mówił o potrzebie pogłębiania przymierza między wszystkimi okresami życia.

Ojciec Święty Franciszek nauczał przy tym, że przymierze między dziećmi i starszymi pomaga także młodzieży i dorosłym nawiązać więzi między sobą, aby uczynić życie wszystkich bogatszym w człowieczeństwo.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl