Program wsparcia dla Aleppo

Prawie 250 tys. zł udało się zebrać podczas akcji „Solidarni z Aleppo”. Odbywała się ona podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze trafiły do Caritas Polska i zostaną przeznaczone na edukację około 600 dzieci z Aleppo. Będą to wyprawki szkolne, w tym przybory, podręczniki, a także dojazdy do szkoły i posiłki.

Monika Burczaniuk z działu komunikacji Caritas Polska zwróciła uwagę, że to nie jedyna inicjatywa pomocowa dla mieszkańców Aleppo. Wciąż można się włączyć we wsparcie dla osób mieszkających w tym kraju – zaznaczyła.

– Prowadzimy wciąż zbiórkę SMS konkretnie na ten cel. Można wysłać SMS o treści SYRIA na numer 7052 (koszt 2,46 zł z VAT). Do końca lipca pieniądze będą przeznaczane na stypendia edukacyjne. Natomiast cały czas, od października 2016 r., prowadzimy program „Rodzina rodzinie”. Jest to program wsparcia rodzin syryjskich, głównie w Aleppo, ale nie tylko – powiedziała Monika Burczaniuk.  

Sytuacja w Aleppo jest nadal bardzo trudna. Brakuje żywności, leków, dostępu do bieżącej wody. Wschodnia część miasta jest w ponad 80 proc. zniszczona. Cały czas trwają ostrzały Aleppo zachodniego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl