fot. Tomasz Strąg

VI Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę

Na Jasną Górę po raz VI przybędą dziś działacze organizacji narodowych.   Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godzinie 16.45 w Kaplicy Matki Bożej. Po Eucharystii planowana jest konferencja w auli o. Kordeckiego.

Pielgrzymi wezmą też udział w Apelu Jasnogórskim, a na sam koniec przemaszerują przed Pomnik Nieznanego Żołnierza w al. Sienkiewicza.

Głównymi intencjami, z jakimi narodowcy udają się na Jasną Górę są dobro i trzeźwość narodu – mówi Mateusz Marzoch, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej.

W tym roku pielgrzymujemy w szczególności w intencji naszego narodu. W intencji naszego społeczeństwa, które w ostatnich dniach i latach, jak sami możemy obserwować, jest przez środowiska lewicowe, ale także przede wszystkim przez ideologie gender, bardzo mocno zmieniane. […]Patronami naszej tegorocznej pielgrzymki, osobami na które w szczególny sposób zwracamy swoje oczy, jest Poznańska Piątka – akcentuje Mateusz Marzoch.

Młodzież Wszechpolska jest głównym organizatorem pielgrzymki środowisk narodowych na Jasną Górę.

Każdego roku w spotkaniu przed tronem Matki Bożej uczestniczy wiele organizacji i ruchów, m.in. Obóz Narodowo Radykalny, Narodowa Organizacja Kobiet, Ruch Narodowy oraz środowiska kombatanckie.

RIRM

drukuj