fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Kolejni piesi pielgrzymi modlą się na Jasnej Górze

Kolejni pielgrzymi docierają przed tron Jasnogórskiej Pani. W czwartek na Jasną Górę przybędą pątnicy z Zaolzia i Krakowa-Skałki. W środę do częstochowskiego sanktuarium dotarli natomiast pielgrzymi z Wadowic. Uczestnicy 37. Wadowickiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w tym roku dawali świadectwo o świętości Jana Pawła II i zgłębiali jego nauczanie.

Z rodzinnego miasta Papieża Polaka do duchowej stolicy Polski przybyło ok. 200 pielgrzymów. Pątnicy mówili, że w drodze wypraszali łaski dla siebie, ojczyzny, ale szczególne miejsce w ich modlitwie i trudzie zajmowała osoba Jana Pawła II.

Nieustannie towarzyszył nam św. Jan Paweł II – czy to w rozważaniach, czy naszej modlitwie. W trudnych czasach idziemy też dawać świadectwo o Janie Pawle II, o jego świętości, nie wstydzimy się tego. Chcemy nie tylko mówić o tym, że Jan Paweł II był święty, ale także zgłębiać jego nauczanie, stąd również konferencje, które były poświęcone darom Ducha Świętego, ale też temu, co mówił do nas Jan Paweł II na ten temat, aby umacniać naszą wiarę, wspierać nas, wzbogacać swoją łaską – zaznaczył wadowicki pielgrzym.

– Jak co roku Wadowice murem za Janem Pawłem II. Cały czas modlimy się za jego wstawiennictwem i innych świętych. Idziemy do Maryi ze swoimi intencjami, nadziejami, ale również nabrać sił na cały przyszły rok – dodała pątniczka z Wadowic.

Wakacje to dla wielu Polaków czas pielgrzymowania do duchowej stolicy Polski. Pierwszy wakacyjny szczyt pielgrzymkowy miał miejsce na Jasnej Górze w miniony weekend, w odpust Matki Bożej z Góry Karmel. Tradycyjny szczyt pielgrzymkowy przypada jednak na sierpień. Jego kulminacja obejmuje dni poprzedzające Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl