Caritas organizuje Wigilię dla ubogich i samotnych w 24 miastach

Caritas Polska od dziś do 24 grudnia zorganizuje Wigilię w 24 miastach, m.in. w Krakowie, Białymstoku czy Poznaniu. Jak co roku, łącznie w spotkaniach weźmie udział około 10 tysięcy osób. W przygotowanie potraw i organizację świątecznych wydarzeń zaangażowanych jest 2500 wolontariuszy oraz lokalni restauratorzy.

Ks. Krzysztof Sroka, zastępca dyrektora Caritas Polska, zwrócił uwagę, iż Wigilia większości kojarzy się z ciepłem, rodziną, stołem nakrytym białym obrusem zastawionym dwunastoma potrawami. Jednak nie każdy ma możliwość takiego przeżywania wieczerzy wigilijnej.

„Caritas już od wielu lat organizuje spotkania wigilijne dla wszystkich, którym brakuje bliskości, rodziny i świątecznego stołu. Wspólnota serc tych, którzy potrzebują i tych, którzy im służą jest w tych dniach niezwykle cenna. Chcemy, aby nikt nie czuł się samotny i zapomniany” – powiedział ks. Krzysztof Sroka.

Sieć hal handlowych Selgros Cash&Carry przekaże bezpłatnie diecezjalnym oddziałom Caritas produkty spożywcze do przygotowania wieczerzy wigilijnej. Do organizatorów z poszczególnych diecezji i archidiecezji trafią także m.in. naczynia, sztućce i opakowania jednorazowe oraz okolicznościowe torby na prezenty.

„Udział w Wigilii Caritas to już tradycja w naszej firmie. Na co dzień dostarczamy produkty spożywcze do restauracji i sklepów, a od prawie 10 lat dzielimy się nimi również z najbardziej potrzebującymi podczas wigilijnych spotkań. Cieszymy się, że możemy współtworzyć z Caritas atmosferę świąt, pomagać w tak wyjątkowym czasie i na tak dużą skalę trafiając do 10 tysięcy osób. W tym roku przekazaliśmy na ten szczytny cel ponad 35 ton żywności” – podkreślił Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet.

Pełna lista miejsc, gdzie odbędzie się Wigilia Caritas dostępna poniżej.

Caritas/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl