fot. cdwp.caritas.pl

Łódzkie: Rozpoczyna się wakacyjna akcja Caritas

W poniedziałek, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym łódzkiej Caritas w Drzewocinach, rozpoczyna się wakacyjna akcja Caritas. Na pierwszy turnus rehabilitacyjny przyjedzie 42 niepełnosprawnych dzieci – poinformował rzecznik łódzkiego Caritas Tomasz Kopytowski.

Pierwszy turnus rozpocznie się w poniedziałek 26 czerwca i potrwa do 9 lipca. Dzieci wypoczywać będą pod opieką kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i grona wolontariuszy. W połowie lipca w ośrodku rozpocznie się kolejny turnus rehabilitacyjny dla 20-osobowej grupy młodzieży.

Pod koniec lipca rozpocznie się w Drzewocinach turnus kolonijny dla 80 dzieci z regionu łódzkiego. Kolonie odbędą się pod hasłem – „W 14 dni dookoła świata”.

Każdego dnia będziemy >>podróżować<< z uczestnikami kolonii do miejsc, które podczas swoich licznych podróży odwiedził św. Jan Paweł II” – tłumaczy Tomasz Kopytowski.

Kolonie letnie Caritas organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku 7–15 lat. Organizatorzy zapewniają, że każdy z kolonijnych dni wypełniony będzie atrakcjami i niespodziankami. Organizowane mają być gry i zabawy, zajęcia sportowe i rekreacyjne, które oprócz zdolności ruchowych, rozwijają pewność siebie i umiejętność pracy w grupie.

Całość uzupełnią konkursy, seanse filmowe, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie zabraknie dyskotek i leśnych spacerów. Ze względu na katolicki charakter kolonii, uczestnicy będą mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. i codziennych modlitwach.

Tomasz Kopytowski przypomina, że przez dwa wakacyjne miesiące normalnie funkcjonują świetlice środowiskowe Caritas. Podopieczni placówek codziennie znajdą tu ciepły posiłek oraz propozycje różnych wakacyjnych aktywności. Podobnie, jak w ubiegłych latach dzieci i młodzież skorzystają z letniej oferty przygotowanej przez łódzki magistrat.

 PAP/RIRM

drukuj