1 lipca odbędzie się kongres PiS

Na kongresie Prawa i Sprawiedliwości, który odbędzie się 1 lipca, głos zabiorą liderzy Zjednoczonej Prawicy; prezes Jarosław Kaczyński, wicepremier Jarosław Gowin i minister Zbigniew Ziobro.

Niewykluczone jest również wystąpienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego, odpowiedzialnego za kwestie gospodarcze – poinformował wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Dodał, że będzie to kongres programowy, a jego głównym zadaniem „będzie ocena tego, co udało się rządowi osiągnąć przez blisko dwa lata”. Władze partii mają wyznaczyć zadania i kierunki na najbliższe lata.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin wskazał, że podczas kongresu PiS pojawi się również apel do opozycji o jedność polityczną.

– Warto też podsumować ten konflikt, który jest w Polsce od czasu przejęcia przez nas władzy. Idziemy na ten kongres pod hasłem: „Polska jest jedna”, bo chcemy właśnie zarażać, nawet naszych oponentów politycznych, tą myślą, że Polska jest jedna i tak należy o niej myśleć, że są czasami sprawy, wokół których nie ma sensu wzbudzać sztucznych konfliktów, a warto być po prostu razem: czy w polityce zagranicznej, czy np. we wspólnym obchodzeniu stulecia odzyskania niepodległości, przeżywaniu tego wielkiego święta historycznego. Będziemy po prostu zachęcać do tego, żeby w wielu sferach doszło do współpracy, a nie wyłącznie negowania tego, co robimy – tłumaczył Jarosław Sellin.   

Kongres PiS odbędzie się 1 lipca w Przysusze i ma być poświęcony m.in. aktualizacji programu partii.

Pierwsza część kongresu PiS odbyła się na początku lipca 2016 roku w Warszawie. Wówczas Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa partii.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl