fot.: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

R. Terlecki: Spotkanie kierownictwa PiS ws. rekonstrukcji rządu – w przyszłym tygodniu

Zaplanowane na piątek spotkanie kierownictwa PiS, które miało dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu, odbędzie się w przyszłym tygodniu – poinformował na Twitterze wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

„Spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie rekonstrukcji rządu odbędzie się w przyszłym tygodniu” – napisał na twitterze Ryszard Terlecki.

Wcześniej w piątek również wicemarszałek Senatu, wiceprezes Polski Razem Adam Bielan poinformował w RMF FM, że zaplanowane na piątek spotkanie kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych zostało przełożone na przyszły tydzień.

„Prezesa Jarosława Kaczyńskiego zmógł wirus – od kilku dni jest w domu, lekarze zalecają, żeby do końca tygodnia z domu nie wychodził” – podkreślił Adam Bielan w RMF FM.

Ryszard Terlecki w czwartek na antenie Radia Kraków mówił, że w najbliższych dniach kierownictwo PiS spotka się w sprawie rekonstrukcji rządu. Zapowiedział też, że zmiany w rządzie nastąpią w połowie listopada, a premier Beata Szydło utrzyma stanowisko.

„Będziemy myśleć, jak powinna wyglądać rekonstrukcja rządu” – powiedział Ryszard Terlecki o spotkaniu kierownictwa PiS.

Pytany o skalę zmian w rządzie, i o to, czy dotyczyć one będą tylko ministerstwa zdrowia, odpowiedział: „Zobaczymy. Nie chcę przesądzać dzisiaj. Nie powiem czego dotyczą zmiany, nie wskażę też skali”.

PAP/RIRM

drukuj