fot. twitter.com/NFOSiGW

Konferencja: Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Polski

W ministerstwie środowiska odbywa się dzisiaj konferencja naukowa poświęcona odnawialnym źródłom energii. Przedstawiciele resortu wraz z ekspertami będą rozmawiać na temat potencjału i możliwości wykorzystania geotermii, drewna energetycznego, fotowoltaiki czy biomasy rolnej.

Jak wskazuje Aleksander Brzózka, rzecznik ministerstwa środowiska, uczestnicy konferencji będą dyskutować także o możliwościach wspierania inwestycji dotyczących wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Polski to temat dzisiejszej konferencji organizowanej przez ministra środowiska prof. Jana Szyszko, pod honorowym patronatem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. Głównym celem konferencji będzie dokonanie inwentaryzacji źródeł odnawialnej energii w Polsce mające na celu wykazanie zasobności potencjału energetycznego Polski – podkreśla rzecznik resortu środowiska.

Ponadto resort energii ma dziś przedstawić prognozę zapotrzebowania na energię w Polsce do roku 2050. Z roku na rok zużywamy coraz więcej prądu.

Z wcześniejszych wypowiedzi kierownictwa resortu wynika, że za ponad 30 lat ponad połowa energii elektrycznej ma być dalej wytwarzana z węgla. To oznacza, że rola energii odnawialnej będzie rosła.

Patronat medialny nad konferencją objęły Radio Maryja i Tv Trwam.

RIRM

drukuj