A. Macierewicz

fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Toruńska geotermia wymagała kilkunastu lat wielkiego wysiłku i pracy ojców redemptorystów, przede wszystkim o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR

Toruńska geotermia wymagała kilkunastu lat wielkiego wysiłku i pracy ojców redemptorystów, przede wszystkim o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, ale także wszystkich naukowców, techników, inżynierów. Pamiętamy również o wielkich zasługach pana ministra Jana Szyszko, który patronował temu działaniu, dzięki któremu ono mogło się w ogóle rozpocząć – powiedział Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu IX kadencji, w czwartkowym felietonie z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam.

Na początku swojego felietonu Antoni Macierewicz odniósł się do wielkiego wydarzenia, jakie w środę miało miejsce w Toruniu, czyli do uroczystego otwarcia i poświęcenia Geotermii Toruń.

To wielka rzecz. Ponad 8 proc. ciepła toruńskiego będzie pochodziło z ciepłowni, która wymagała kilkunastu lat wielkiego wysiłku i pracy ojców redemptorystów, przede wszystkim o. Tadeusza Rydzyka CssR, ale także wszystkich naukowców, techników, inżynierów. Pamiętamy również o wielkich zasługach pana ministra Jana Szyszko, który patronował temu działaniu, dzięki któremu ono mogło się w ogóle rozpocząć. Urzędnicy PO robili bardzo wiele, żeby tę pracę utrudnić, podobnie jak dziennikarze, którzy atakują i atakowali ojców redemptorystów za ich wysiłek, za ich pracę, za to, żeby Toruń był bezpieczny, by ludność Torunia była energetycznie bezpieczna – mówił były minister obrony narodowej.

Obecnie mamy do czynienia z zagrożeniem związanym z bezpieczeństwem energetycznym i finansowym, ale także militarnym.

Władimir Putin podjął nowy etap działań mających na celu podporządkowanie sobie całej Europy. W naszej sytuacji musimy zwrócić uwagę na to, co się dzieje na Ukrainie. Ukraina walczy o niepodległość i istnienie własnego narodu, państwa, ale ta walka gwarantuje bezpieczeństwo Polsce, Europie Środkowej. Nie możemy liczyć na Niemcy, Francję poza Stanami Zjednoczonymi i Europą Środkową – zauważył Antoni Macierewicz.

W ostatnich dniach doszło do zmasowanych ataków na miasta, które sąsiadują bezpośrednio z obecnymi granicami Polski: Lwów, Tarnopol, Stanisławów.

Ataki mają na celu wyeliminowanie możliwości wsparcia Ukrainy  poprzez Polskę i dzięki Polsce. Mają na celu uniemożliwienie przekazywania broni, jak i innych rodzajów wsparcia dla Ukrainy, które są jej niezbędne. (…) Rosjanie chcą zaszantażować Polskę, całą Europę Środkową, bo przecież drugi atak przyjdzie niedługo poprzez Białoruś, Królewiec. To będzie atak, z jakim mieliśmy do czynienia ponad rok temu. To nowa migracja, nowe szaleństwo migracyjne, które ma zniszczyć Polskę. To szaleństwo znajduje wsparcie u takich ludzi jak Tusk, który broni tego, co dzieje się na Białorusi, który atakuje Polskę – podkreślał poseł PiS.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl