Pracownik Twittera dezaktywował konto D. Trumpa w ostatnim dniu pracy

Pracownik serwisu społecznościowego Twitter w czwartek dezaktywował konto prezydenta USA Donalda Trumpa. Zrobił to w swoim ostatnim dniu pracy.

Konto Trumpa (@realdonaldtrump) było nieaktywne przez 11 minut.

Twitter podał najpierw, że zostało ono „nieumyślnie dezaktywowane” z powodu „błędu ludzkiego”, ale następnie serwis przyznał, że stał za tym „pracownik działu obsługi klienta”, który zrobił to w swoim ostatnim dniu pracy.

Twitter to ulubiona platforma społecznościowa Donalda Trumpa, a jej aktywne wykorzystanie zrewolucjonizowało sposób komunikacji Białego Domu od dojścia 45. prezydenta USA do władzy. D. Trump zamieszcza na Twitterze komunikaty rządowe, ale także opinie, które czasami wywołują spory dyplomatyczne.

D. Trumpa na Twitterze obserwuje ponad 47 mln użytkowników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl