fot. PAP/EPA

Caritas wdzięczny Papieżowi

Caritas Polska składa wyrazy wdzięczności Ojcu Świętemu Franciszkowi za zapalenie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Papież dokonał tego podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański; pozdrowił wszystkich Polaków, którzy zapalą bożonarodzeniową świecę.

Jest to znak jedności z najsłabszymi, pomijanymi, najbardziej potrzebującymi pomocy oraz symboliczne rozpoczęcie Roku Caritas obchodzonego w Polsce w 2015 roku.

Gest Papieża jest istotny dla wszystkich korzystających z pomocy Caritas w Polsce, jak i dla osób aktywnie w nim posługujących – pracowników i wolontariuszy.

Podziękowanie ze strony instytucji wyraził jej dyrektor ks. Marian Subocz.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Ojcu Świętemu Franciszkowi za ten wspaniały gest zapalenia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest to łączność Ojca Świętego z Caritas w Polsce. Przez ten okres 21 lat rozprowadzonych zostało ponad 20 mln świec, z czego skorzystało ponad milion dzieci. Dzięki tym świecom tworzymy również akcję ekumeniczną z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim, czy Kościołem Prawosławnym. Tym wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło Caritas, pragnę z tej okazji podziękowaćpowiedział ks. Marian Subocz.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji charytatywnych w Polsce. Pierwsza świeca Caritas zapłonęła w polskich domach w 1993 r.

Od 21 lat, dzięki rozprowadzaniu świec, Caritas corocznie otacza opieką tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, m.in. poprzez dożywianie, zapewnienie pomocy edukacyjnych oraz letniego wypoczynku. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku dzieciom uchodźców z Syrii i Iraku.

Tegoroczna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”.

RIRM

drukuj