fot. Caritas

Dzięki Caritas Polska do 1058 rodzin z Wenezueli trafiło ponad 6 tys. paczek

Caritas Polska apeluje o pomoc dla Wenezuelczyków, którzy opuścili swoje domy, uciekając przed głodem. W ramach zakończonej już kolejnej edycji programu „Paczka dla Wenezueli” wsparcie otrzymało ponad 1 tys. rodzin.

Akcja pomocy trwa cały rok. Program „Paczka dla Wenezueli” kierowany jest do najbardziej potrzebujących Wenezuelczyków, którzy popadli w biedę, stracili pracę i głodują.

Z powodu kryzysu ekonomicznego z Wenezueli wyjechało już ponad 5 mln 600 tys. osób. Jedna trzecia z nich trafiła do Kolumbii. Caritas Polska zapewnia im pomoc żywnościową, pozwalającą przetrwać najtrudniejsze chwile. Pomoc trafia w pierwszej kolejności do rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców lub osób starszych – mówi Katarzyna Matej z Caritas Polska.

– Pomoc przekazywana jest na miejscu w Kolumbii przez naszego partnera, czyli Caritas Kolumbia oraz przy współpracy z firmą Jeronimo Martins Kolumbia. Działamy w dwóch przygranicznych regionach na wschodzie kraju: w Via Dorosario i Norte de Santander. To właśnie tam dociera największa liczba migrantów z Wenezueli. Ponad 6 tys. paczek trafiło do 1058 rodzin w kilku dystrybucjach. Wartość takiej paczki to 100 zł, a zapewnia ona żywność dla całej rodziny na 7 dni. Paczka zawierała takie produkty jak ryż, kasza, makaron, olej, kawa, mleko w proszku, ale także środki higieniczne i chemiczne. Ta pomoc kierowana jest do najbardziej potrzebujących osób, starszych i samotnych, rodzin wielodzietnych. W wielu przypadkach są to także osoby, które nie mają pewnej pracy – wyjaśnia Katarzyna Matej.

W listopadzie br. rozpocznie się kolejna edycja projektu, która potrwa 6 miesięcy. Program „Paczka dla Wenezueli” jest realizowany dzięki wsparciu darczyńców. Caritas Polska zachęca do włączenia się w akcję pomocy. Można to zrobić, m.in. dokonując wpłaty na stronie caritas.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl