fot. TV Trwam News

Akt wandalizmu na biuro ministra edukacji i nauki

W lubelskim budynku, gdzie mieści się biuro poselskie ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka, zniszczono elewację. Do aktu wandalizmu doszło w czasie, kiedy resort pracuje nad zmianami w oświacie.

W biurze poselskim ministra edukacji i nauki w Lublinie oraz w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej doszło do aktu wandalizmu – mówi Szymon Osieleniec, dyrektor biura poselskiego prof. Przemysława Czarnka.

– Doszło do zniszczenia biura poselskiego, dokładnie elewacji budynku oraz  chodnika przy biurze poselskim – wyjaśnia Szymon Osieleniec.

Na ścianach i oknach można było też dostrzec ślady przypominające jajka i pomidory. Budynek został niedawno odnowiony, zrobiono nową elewację i ocieplono ściany. Sprawę bada policja. To przejaw wandalizmu – zaznacza prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

– Rzeczywiście jest to przejaw pewnej agresji, którą widzimy i która potęguje się zwłaszcza w ostatnim czasie w szeregach opozycji. Jest to też przejaw braku argumentu. Ludzie, którzy nie mają argumentów w dyskusji – w ogóle tej dyskusji nie podejmują, tylko właśnie uciekają się do takich ohydnych aktów wandalizmu – ocenia szef resortu edukacji i nauki.

Takie zachowania powinny być karane – dodaje minister.

– Trzeba ścigać tego rodzaju przestępstwa, trzeba karać tych, którzy są winni tego rodzaju przestępstw, ale też trzeba nawoływać: „opanujcie się, przestąpcie do dyskusji, nie niszczcie” – informuje prof. Przemysław Czarnek.

Do ataku na biuro ministra edukacji doszło w czasie, kiedy resort pracuje nad zmianami w oświacie, z którymi nie zgadzają się związkowcy. Według prof. Przemysława Czarnka zmiany mają uatrakcyjnić zawód nauczyciela. Zmniejszyć ma się liczba stopni awansu zawodowego z czterech do trzech, zwiększy się natomiast pensum, czyli liczba zajęć dydaktycznych, o 4 godziny.

Obecnie trwają rozmowy ze związkami zawodowymi na temat powiązania pensji nauczycieli z wypłatami w gospodarce. Kolejne posiedzenie zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty planowane jest na 22 października br.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl