fot. facebook.com/wojewodaCzarnek

P. Czarnek: Nowe otwarcie kampanii prezydenta A. Dudy, gdy zostaną zarządzone nowe wybory

Sztab prezydenta Andrzeja Dudy zapowiada nowe otwarcie w kampanii wyborczej. Ma dojść do niego zaraz po tym, jak marszałek Sejmu ogłosi datę głosowania – poinformował w Polsat News poseł Przemysław Czarnek z PiS-u.

Wciąż nie została opublikowana uchwała Państwowej Komisji Wyborczej. Marszałek Sejmu nie może zatem ogłosić terminu nowych wyborów. W Senacie procedowana jest ustawa, która ma regulować przebieg głosowania.

Oficjalnie, jeśli szczegółowo przyglądać się prawu, dziś kampanii nie ma – mówił poseł Przemysław Czarnek.

– Proszę zwrócić uwagę na to, że dziś kampanii nie ma – wskazał profesor.

Poseł Przemysław Czarnek jest częścią sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy. I już teraz zapowiada nowe otwarcie.

– Tak, ono będzie, natychmiast jak tylko po raz kolejny będą zarządzone nowe wybory prezydenckie. Ono będzie, dlatego że pan prezydent jako jedyny do tej pory przygotował swoją konwencję programową, na której przedstawił bardzo dobry, stabilny program na Polskę przyszłości, „Polska plus”. W przeciwieństwie do „Polski minus” i „Polski nie da się” – akcentował poseł PiS.

W swoim programie prezydent Andrzej Duda zadeklarował utrzymanie wszystkich programów społecznych rządu PiS-u. Podtrzymuje potrzebę utworzenia Funduszu Medycznego. Zaproponował podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do 1300 zł i tzw. dodatek solidarnościowy dla tych, którzy stracili pracę przez epidemię. Tutaj mowa o kwocie 1200 zł miesięcznie przez okres trzech miesięcy.

TV Trwam News

drukuj