fot. PAP/Radek Pietruszka

Inwestycje w drogi. W Modlnicy na drodze krajowej nr 94 otwarto nowe rondo

W Modlnicy na drodze krajowej nr 94 uruchomiono nowe rondo. Dzięki niemu ruch samochodowy między Małopolską a Śląskiem będzie bardziej płynny.

Rondo powstało na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 i drogi powiatowej na ul. Ojcowskiej w Modlnicy w województwie małopolskim.

– Zrobiliśmy to, czego od nas oczekiwano. Oczekiwano przede wszystkim bezpieczeństwa i płynności na drodze – mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Kierowcy czekali w tym miejscu nawet w godzinnym korku. Budowa ronda była konieczna, by zapewnić komfort jazdy. Komfort odczują także mieszkańcy. W ramach inwestycji powstały ekrany akustyczne, które zniwelują hałas generowany przez pojazdy.

– To droga, po której poruszają się średnio dziesiątki tysięcy pojazdów na dobę. To nie jest droga o charakterze lokalnym, tylko droga tranzytowa – wskazywał szef resortu infrastruktury. 

Jak powiedział, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, inwestycje drogowe to jedno z głównych zadań obecnego rządu.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd premiera Mateusza Morawieckiego, za priorytet uznaje inwestycje w bezpieczeństwo na drogach krajowych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich – zapewniał minister.

W ramach inwestycji przebudowano fragment drogi krajowej nr 94 oraz zbudowano drogi dojazdowe i chodniki dla pieszych. Koszt projektu wyniósł czternaście milionów złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl