fot. pixabay

[TYLKO U NAS] Dr hab. P. Czarnek o spotkaniu z przedstawicielami młodzieżowego forum LGBT: To była dobra merytoryczna rozmowa. Raz jeszcze wyjaśniłem to, że nikt nie występuje przeciwko osobie. Jako chrześcijanie szanujemy każdą osobę, natomiast oddzielamy czyn od osoby

To była dobra merytoryczna rozmowa. Raz jeszcze wyjaśniłem to, co mówię od dawna, że nikt nie występuje przeciwko osobie. My chrześcijanie mamy szacunek w stosunku do każdej osoby, natomiast oddzielamy czyn od osoby. To, że szanujemy każdą osobę i stwierdzamy równość każdego w godności osoby ludzkiej oraz dziecka Bożego, to nie znaczy, że ma to się przekładać na akceptację każdego czynu – powiedział dr hab. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Dr hab. Przemysław Czarnek spotkał się z przedstawicielami młodzieżowego forum LGBT. Na antenie TV Trwam przedstawił, jakie wydarzenia wpłynęły na to, iż do spotkania doszło.

– Kilka tygodni temu trójka młodych ludzi przykuła się do bramy przy Alei Szucha, która prowadzi do Ministerstwa Edukacji, ale która w czasie II wojny światowej była świadkiem męczeństwa wielu Polaków torturowanych i mordowanych tam przez Niemców z gestapo oraz innych formacji. Ta trójka ludzi przykuła się do bramy i próbowała prowadzić tam strajk głodowy, jednak nie wiedziałem, przeciwko czemu chcieli w ten sposób protestować. Byłem wówczas nieobecny w Warszawie i wiceminister Tomasz Rzymkowski spytał, o co im chodzi. Chodziło im o spotkanie ze mną – mówił gość TV Trwam.

– Zgodziłem się na spotkanie, żeby ustrzec ich przed obrażeniami, jakich mogliby doznać w wyniku własnego nierozsądnego działania oraz zachować to miejsce przez bezczeszczeniem, tym bardziej że jest to miejsce męczeństwa tysięcy Polaków, a w pewnym momencie zaczęła pojawiać się tam symbolika nazistowska – dodał.

Do spotkania ministra z młodzieżą doszło 20 sierpnia.

– To była dobra merytoryczna rozmowa. Raz jeszcze wyjaśniłem to, co mówię od dawna, że nikt nie występuje przeciwko osobie. My chrześcijanie mamy szacunek w stosunku do każdej osoby, natomiast oddzielamy czyn od osoby. To, że szanujemy każdą osobę i stwierdzamy równość każdego w godności osoby ludzkiej oraz dziecka Bożego, to nie znaczy, że ma to się przekładać na akceptację każdego czynu. Czyn oddzielamy od osoby. To wszystko tłumaczyłem – wydaje mi się – z dużym zrozumieniem ze strony tych młodych ludzi – powiedział szef resortu edukacji i nauki.

– Następne wydarzenia pokazały, że mamy do czynienia z jakimś zewnętrznym sterowaniem osób, które nie uczestniczył w spotkaniu. Widziałem duże zrozumienie w oczach moich rozmówców. To wszystko pokazuje, iż część środowisk LGBT nie jest nastawiona na jakikolwiek dialog, ale chce konfrontacji. Nie zmienia to oczywiście stanu rzeczy, że nieustannie musimy tłumaczyć nasze racje, robiąc to spokojnie i pokazując, że nie mamy nic przeciwko osobom. Nie możemy akceptować zła, bo to nie jest postawa chrześcijańska – podsumował dr hab. Przemysław Czarnek.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl